Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Käytetyn koeajo

Nissah X-Trail vm. 2016 – Vähän ajettu katumaasturi dieselkoneella, hintaa vain reilut 15 000 euroa

Tässä on edullinen ja käyttökuluiltaan kohtuullinen, mutta varsin järeä katumaasturi, joka pitäisi ostaa pois kuljeksimasta.

27.8.2024 Tuulilasi

Nythän pitäisi ajaa lataushybridillä tai vielä mieluummin täyssähköautolla. Hyviähän nuo ovat, varsinkin lataushybridit – mutta pirun kalliita. Kun ei ole riittävästi rahaa päällä, tyypillinen vastarannan kiiski kääntää katseensa dieseleiden suuntaan. Halusimme kohtalaisen kookkaan nakuttimen 15 000 eurolla.

Katselimme SAKAn valikoimia, ja iskimme pian silmämme siistin oloiseen Nissan X-Trail -katumaasturiin. Nissan Qashqai on ollut suomalaisten suursuosikki jo vuosikaudet, mutta sen isoveli X-Trail on vähän tuntemattomampi malli. Ensimmäinen X-Trail esiteltiin vuonna 2000, ja nyt myynnissä on jo neljännen sukupolven versio.

Nissah X-Trailin kuljettajan istuimen pituussäätövara on liian lyhyt.
Kuljettajan istuimen pituussäätövara on liian lyhyt.
Seuraa Apu360:n WhatsApp-kanavaa

Koska jokaisella tarinalla on merkitystä.

Kommentit
Ei kommentteja vielä
Katso myös nämä
Uusimmat
Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt