Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Autot ja liikenne

Koeajossa nyt: Honda Civic Sport – varusteena tarjolla AHA

Honda on päivittänyt Civiciä niin ulkomuodon, varustelun kuin ajettavuudenkin osalta. Keskeisimpiä uudistuksia ovat kaupunkinopeuksissa toimivan hätäjarrutusavustimen sekä Bluetooth -hands freen ottaminen vakiovarusteiksi.

5.5.2015 Tuulilasi

Ajonvakautuksen kumppanina Civicissä on nyt AHA eli Agile Handling Assist, joka vähentää korin kallistelua ja tekee autosta ketterämmän nopeassa kaarreajossa.

Koeajossamme oleva Sport-varusteversio poikkeaa lisäksi muista Civiceistä hieman ulkoisesti; siinä on matalampi ja hieman eri tavalla rivoitettu maskin säleikkö sekä varusteversioon erityisesti kuuluvat 17-tuumaiset kevytmetallivanteet.

Sport-Civicin saa vain viistoperäisenä, ja moottorivaihtoehtoina ovat 1,8-litrainen bensiinimoottori sekä koeajoautossamme oleva 1,6-litrainen diesel.

Tilaa Tuulilasin viikkokirje, joka pitää sisällään automaailman ajankohtaisimmat ja tärkeimmät asiat. Viikkokirje ilmestyy perjantaisin.

Lue uusin Tuulilasi diginä hintaan 4,90.

Seuraa Apu360:n WhatsApp-kanavaa

Koska jokaisella tarinalla on merkitystä.

Kommentit
Ei kommentteja vielä
Katso myös nämä
Uusimmat
Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt