Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Autot ja liikenne

Tätä Frankfurtin uutuutta tuskin Suomeen koskaan saadaan

Nissanin omistama Infiniti esittelee Frankfurtin autonäyttelyssä Q30-konseptin.

27.8.2013 Tuulilasi

Yhtiön mukaan kyseessä on kolmen eri korimallin fuusio, jossa yhdistyy coupén, viistoperän ja crossoverin muotoilu. Coupé näkyy valmistajan mukaan auton urheilullisuudessa, viistoperä tuo tilaa ja crossover-ominaisuudet korkeutta.

Nyt kuvissa esitelty auto on vasta konseptimalli, mutta Infiti tähtää uuden kohderyhmän kimppuun, joten nuoremmille asiakkaille suunnattu auto siirtynee tuotantoon.

Suomeen autoa tuskin kuitenkaan saadaan, sillä Infinitillä ei ole täällä ainakaan tällä hetkellä virallista maahantuojaa.

Tilaa uutiskirjeitä

Tilaa Tuulilasin parhaat palat suoraan sähköpostiisi.

Tuulilasi

Autoilun asiantuntijat

Joka viikko paketti Tuulilasin rullaavia autosisältöjä, kuten uusien autojen koeajoja ja alan uutisia.

Tuulilasi

Käytettyjen koeajot

Tuulilasin autotoimittajat koeajavat käytettyjä autoja. Kerran kuussa ilmestyvä uutiskirje ajoneuvohankintojen avuksi.

Kommentit

Ei kommentteja vielä

Katso myös nämä

Uusimmat

Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt