Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Autot ja liikenne

Tässä on uusi Honda HR-V – Eurooppaan jo tänä vuonna

Honda on julkistanut virallisesti uuden HR-V SUV:insa. Auto saapuu Eurooppaan jo tänä vuonna. HR-V on nyt hybridi ja auton sisätiloja on uudistettu selkeästi.

18.2.2021 Tuulilasi

Autossa on LED-valot edessä ja takana, muotoilultaan se on SUV coupe. Takavalot on yhdistetty toisiinsa valoviivalla.

Sisätiloista löytyy 9-tuumainen tietoviihdejärjestelmä kosketusnäytöllä ja satelliittinavigaatiolla. Sisään on rakennettu myös Wi-Fi hotspot ja Honda Connect -palvelut.

Autoon on saatavilla lasinen panoraamakatto, LED-valot sisätiloihin ja Hondan suunnittelema huippuluokan audiojärjestelmä. Digitaalisella avaimella auton voi avata älypuhelinsovelluksella.

Euroopassa auto tulee myyntiin ainoastaan hybridinä. Bensiinimoottorin tukena on kaksi sähkömoottoria. Moottorien kokoa, tehoja ja vääntömomenttia ei ole vielä julki kerrottu.

Ajotiloja on kolme, Normal, Sport ja Econ.

Ajoavustimista löytyvät adaptoituva vakionopeudensäädin, kaista-avustin, autonominen hätäjarrutusjärjestelmä, kuolleen kulman varoitusjärjestelmä sivupeileissä, liikennemerkkien tunnistin ja 360 asteen kamerajärjestelmä, joka näyttää auton ympäristön joka puolelta.

Tilaa uutiskirjeitä

Tilaa Tuulilasin parhaat palat suoraan sähköpostiisi.

Tuulilasi

Autoilun asiantuntijat

Joka viikko paketti Tuulilasin rullaavia autosisältöjä, kuten uusien autojen koeajoja ja alan uutisia.

Tuulilasi

Käytettyjen koeajot

Tuulilasin autotoimittajat koeajavat käytettyjä autoja. Kerran kuussa ilmestyvä uutiskirje ajoneuvohankintojen avuksi.

Kommentit

Ei kommentteja vielä

Katso myös nämä

Uusimmat

Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt