Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Autot ja liikenne

Aston Martin julkaisi kuvat uudesta hyperautostaan Valkyriesta

Aston Martin on julkistanut kuvat tulevasta Valkyrie hyperautostaan Instagram-tilillään. Valtavia uudistuksia autoon ei ole tulossa.

5.11.2018 Tuulilasi

Kun Aston Martin julkisti 2017 Valkyriestä lähes tuotantovalmiin auton kuvat, yhtiön suunnittelija Miles Nurnberger kertoi, että lopullisen tuotantoversion ulkoasu tulee olemaan 95-prosenttisesti samanlainen.

Sisätiloissakaan ei valtavia muutoksia ole. Muutama uusi nappi löytyy kojelaudasta, myös penkeissä on hiukan erilainen ulkoasu materiaaleineen. Matkustamoa hallitsevat edelleen hiilikuituelementit.

2019-2020 Aston Martin tulee rakentamaan 175 katukelpoista versiota Valkyriestä, rata-autoja tulee hiukan myöhemmin 25 kappaletta. Valkyrieen tulee Cosworthin 6,5-litrainen V12 hybridimoottori. Hevosvoimia siihen on tulossa huimat 1142.

Tilaa uutiskirjeitä

Tilaa Tuulilasin parhaat palat suoraan sähköpostiisi.

Tuulilasi

Autoilun asiantuntijat

Joka viikko paketti Tuulilasin rullaavia autosisältöjä, kuten uusien autojen koeajoja ja alan uutisia.

Tuulilasi

Käytettyjen koeajot

Tuulilasin autotoimittajat koeajavat käytettyjä autoja. Kerran kuussa ilmestyvä uutiskirje ajoneuvohankintojen avuksi.

Kommentit

Ei kommentteja vielä

Katso myös nämä

Uusimmat

Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt