Apu

Doha 2019: Avun kisaopas yleisurheilun MM-kisoihin pe 27.9.–su 6.10.

Doha 2019: Avun kisaopas yleisurheilun MM-kisoihin pe 27.9.–su 6.10.
Yleisurheilun MM-kisat Qatarin Dohassa lähetetään suorina lähetyksinä Yle TV2:ssa ja Yle Areenassa sekä radiossa Yle Puheella. Muutokset lähetysajoissa ovat mahdollisia.

Perjantai 27.9.

16.30–21.00 Pituuden karsinta (M), 100 m alkuerät (M), Moukarin karsinta (N), 800 m alkuerät (N), Seiväshypyn karsinta (N), Moukarin karsinta (N), Korkeushypyn karsinta (N), 3 000 metrin esteiden alkuerät (N) , Kolmiloikan karsinta (M), 5 000 M alkuerät (M), 400 m aitojen alkuerät (M).

23.50–02.45 Maraton (N).

Lauantai 28.9.

16.00–22.30 Kiekonheiton karsinta (M), 100 m alkuerät (N), 800 m alkuerät (M), seiväshypyn karsinta (M), kiekonheiton karsinta (M), 400 m aitojen välierät (M), 100 m välierät (M), 800 m välierät (N), moukarin finaali (N), 4 x 400 m alkuerät (Mix), pituuden finaali (M), 10 000 m finaali (N), 100 m finaali (M).

23.25–04.45 50 km kävely (M),50 km kävely F (N).

Dina Asher-Smith osallistuu naisten 100 metrille, 200 metrille ja 4 x 100 m viestiin.

Sunnuntai 29.9.

20.30–23.30 (Yle Areena klo 20.00–23.30) 200 m alkuerät (M), seiväshypyn finaali (N), 100 m välierät (N), kolmiloikan finaali (M), 800 m välierät (M), 4 x 400 m finaali (Mix), 100 m finaali (N).

Maanantai 30.9.

16.15–19.05 Keihään karsinta (N), 200 m alkuerät (N), 400 m alkuerät (N).

19.55–22.50 110 m aidat alkuerät (M), korkeushypyn finaali (N), 200m välierät (M), 5 000 m finaali (M), kiekonheiton finaali (M), 3 000mesteiden finaali (N), 800m finaali (N), 400 m aidat finaali (M).

Tiistai 1.10.

16.15–19.00 Mou­karinheiton karsinta (M), 400 m alkuerät (M), korkeushypyn karsinta (M), 400 m aidat alkuerät (N), moukarin karsinta (M), 3 000 m esteiden karsinta (M).

20.00–22.50 Seiväshypyn finaali (M), 400 m välierät (N), keihään finaali (N), 200 m välierät (N), 800 m finaali (M), 200 m finaali (M).

Keskiviikko 2.10.

16.15–23.40 100 m 10-ottelu (M), kuulan karsinta (N), 100 m aidat 7-ottelu (N), pituushyppy 10-ottelu (M), 1 500 m alkuerät (N), kiekonheiton karsinta (N), korkeushyppy 7-ottelu (N), 800 m välierät (N), moukarin finaali (N), 4 x 400 m alkuerät (Mix), pituushypyn finaali (M), 10 000 m finaali (N), 100 m finaali (M).

Torstai 3.10.

16.15–20.35 110 m 10-ottelu (M), kolmiloikan karsinta (N), kiekonheitto 10-ottelu (M), pituushyppy 7-ottelu (N), kiekonheitto 10-ottelu (M), seiväshyppy 10-ottelu (M), kuulan karsinta (M).

20.50–00.40 1 500 m alkuerät (M), keihäs 10-ottelu (M), kuulan finaali (N), 1 500 m välierät (N), 400 m finaali (N), 800 m 7-ottelu (N), 1 500 m 10-ottelu (M).

Perjantai 4.10.

19.55–22.25 1 500 m välierät (M), korkeushypyn finaali (M), 4 x 100 m alkuerät (N), kiekonheiton finaali (N), 4 x 100 m alkuerät (M), 400 m aidat finaali (N), 3 000 m esteiden finaali (M), 400 m finaali (N).

23.25–00.50 20 m kävely (M).

Lauantai 5.10.

16.10–19.00 Keihään karsinta (M), 100 m aidat alkuerät (N), pituushypyn karsinta (N).

19.45–22.30 4 x 400 m aidat alkuerät (N), kolmiloikan finaali (N), 1 500 m finaali (N), 5 000 m finaali (N), 4 x 100 m finaali (N), 4 x 100m finaali (M).

23.55–02.35 Maraton (M).

Sunnuntai 6.10.

18.45–21.50 100 m aidat välierät (N), pituushypyn finaali (N), 1 500 m finaali (M), keihään finaali (M), 10 000 m finaali (M), 100 m aidat finaali (N), 4 x 400 m finaali (N), 4 x 400 m finaali (M).

Julkaistu: 27.9.2019
Kommentoi »