Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Puheenaiheet

Ikihauska Mikko Kuustonen onkin stressaava mököttäjä: "Sisimmiltäni olen erakko"

– Huumori on ollut suojakuoreni, sanoo Mikko Kuustonen. Hän on painiskellut vuosia selvittääkseen, kuka on mies empatian ja ikihymyn takana. Iän myötä hän on oppinut asettamaan rajat myös liialle kiltteydelle. Kaikkia ei voi miellyttää.

30.3.2022 Apu

Tässä lepää Kuustosen Mikko. Pelkkä ajatus hautakiveen nakutetusta tekstistä venyttää Mikko Kuustosen suupielet virneeseen ja aiheuttaa nauruntyrskähdyksen. Se on se televisiossakin usein kuultu Kuustosen tavaramerkki. Ilo, joka tarttuu.

Kuustosen Mikkoa Mikko Kuustonen pitää tosin työtapaturmana. Mielikuvitushahmona, josta on välillä vain ohut yhteys hänen oikeaan persoonaansa. Kuustosen Mikosta kerrotaan tarinoita leppoisana kaverina, joka kääntää kaiken vitsiksi ja kroolaa supliikkina miehenä ihmismeressä.

Seuraa Apu360:n WhatsApp-kanavaa

Koska jokaisella tarinalla on merkitystä.

Kommentit
Ei kommentteja vielä
Katso myös nämä
Uusimmat
Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt