
- Sitä vartenhan harkinta-aika on, että mietitään asioita. Ikinä ei elämässä tiedä mitä tapahtuu, joten en sanoo mitään varmaksi, Maria Jungner vastasi huhuihin, jonka mukaan pari on viettänyt viime aikoina aikaa yhdessä Kultaisessa Venla -gaalassa Suomen Kansallisoopperassa tänään.
Mariasta Mikael Jungnerin Helsingin Sanomille antama haastattelu kiteytti miehestä olennaista. Mikael puhui haastattelussa avoimesti syöpähoidoistaan ja kuolemasta.
- Sinällään Mikaelin sanomisissa ei ollut mitään uutta, sillä samat asiat olivat hänen kirjassaan. On hyvä, että hän puhuu tärkeistä asioista. Mikaelilla on kyky kiteyttää asiat niin, että vastaanottaja ymmärtää asian.
Maria palasi juuri lomalta, jonka hän vietti kotimaassa.
- Yritän suhtautua nyt niin, että on kevät on tulossa, ja valoisampaan päin mennään. Olen varma, että keväästä on varmasti tulossa mielenkiintoinen.