Profiili ja asetukset
Tili
Hallinnoi tiliä
Kirjaudu ulos
Parisuhde messuhallissa

Kun pariskunnan toinen osapuoli menee Habitareen ja toinen samaan aikaan Hifimessuille, on se kuva parisuhteesta

Hifimessujen ja Habitaren yhdistelmästä voisi tuotteistaa uuden parinhakutapahtuman, kirjoittaa messuilla käynyt Jyrki Lehtola.

Elämä on matka vauvamessuilta hautajaismessuille, ja tuolla matkalla eteen tulevia ongelmatilanteita ratkotaan seksi- ja ruokamessuilla sekä Habitaressa.

Habitare on ”Pohjoismaiden johtava huonekalu-, sisustus- ja designtapahtuma”, jolla on korkeampikin tarkoitus kuin kertoa, että tässä meillä on nojatuoli, rohkea avaus verrattuna kaikkiin muihin nojatuoleihin. Habitare on jokavuotinen pariskuntatapahtuma, jossa otetaan toiveiden ja tarpeiden keskellä kannettavaan älylaitteeseen kulta oikein kunnon askeleet ja pohditaan, millä tavaralla tänä vuonna jalostamme parisuhdettamme.

Habitaressa me kävelemme, yhdessä lyllerrämme loppuun asti, niin olemme toisillemme luvanneet, availemme kaappeja, sivelemme sohvia, kuvittele että sokeudut, miltä tää sohva susta rakas sokeana tuntuisi, pitäisikö hankkia uusi sänky, emme tiedä miksi, mutta pitäisikö hankkia uusi sänky, ehkä se veisi taas hetkeksi tämän väljähtäneen maun pois suustamme.

Seuraa Apu360:n WhatsApp-kanavaa

Koska jokaisella tarinalla on merkitystä.

Kommentit
Ei kommentteja vielä
Katso myös nämä
Uusimmat
Tilaa uutiskirje tästä

Tulossa vain kiinnostavia, hauskoja ja tärkeitä viestejä.

terve
KäyttöehdotTietosuojaselosteEvästekäytännöt