Keväällä kihlautunut näyttelijä Samuli Vauramo: Häät tulossa
Puheenaiheet
Keväällä kihlautunut näyttelijä Samuli Vauramo: Häät tulossa
Samuli Vauramo esitteli vihdoin pitkäaikaisen naisystävänsä Brittnie Jonesin.
Julkaistu 12.10.2017
Apu

Näyttelijä Samuli Vauramo esitteli amerikkalaisen kihlattunsa Brittnie Jonesin Tuntematon sotilas -elokuvan kutsuvierastilaisuudessa torstai-iltana Helsingin Tennispalatsissa. Pitkään seurustellut pariskunta kihlautui keväällä.

- Olemme puhuneet jo häistä, mutta meillä ei ole mitään kiirettä. Etsimme sopivaa paikkaa ja minä etsin oikeanlaista pukua, Brittnie kertoi.

Pariskunta aikoo järjestää kahdet häät: sekä Suomessa että Yhdysvalloissa. Samuli on töiden vuoksi kiinni Suomessa ainakin jouluun asti. 

- Lennämme edestakaisin miten vain ehdimme. Brittnie matkustaa myös paljon työnsä vuoksi, Samuli sanoi.

Tuntemattomassa Lammin roolissa nähtävä Samuli alkaa seuraavaksi kuvata Ratamo-tv-sarjaa C-Morelle.

- Ja vuodenvaihteessa ulos tulee Simo Halisen elokuva East of Sweden, jossa näyttelen pääosaa Laura Birnin ja ruotsalaisen David Nzingan kanssa.

Teksti: Annika Vuorensola Kuva: Petri Mulari

Kommentoi »