
Juontaja ja vuoden 2008 Miss Suomi Satu Aarnio erosi hiljattain aviomiehestään Petristä. Nyt hän on palannut takaisin Helsinkiin ja sattumalta vieläpä samaan vuokra–asuntoon, josta hän aikoinaan lähti.
– Koirani Leo lähti mukaani. Muutto maalta Helsinkiin konkretisoituu siinä, miten helppo nyt on lähteä kotoa liikkeelle, Satu sanoi Safe to Walk -tilaisuudessa.
Satu kertoi olevansa erosta huolimatta hyvillä mielin.
– Kaikki on hyvin. Kaikki kysyvät, aionko vaihtaa sukunimeni takaisin Tuomistoksi, mutta en ole ehtinyt asiaa vielä miettiä. Se taitaa olla tehtävälistassa seuraavana.
Eroa Satu ei pidä maailmanloppuna.
– Elämässä on tapahtunut isompiakin asioita, joten osaan suhteuttaa.
Mia Ehrnrooth raskaana
Yrittäjä Mia Ehrnrooth odottaa toista lastaan. Esikoispoika Filip on sisaruksen syntyessä melkein kaksivuotias.
– Olen voinut hyvin, ja nyt etsimme uutta asuntoa.
Mari Valosaari hakee avioeroa
Ex-fitnessurheilija Mari Valosaari kertoi hakevansa laulaja Jontte Valosaaren kanssa avioeroa.
– Olemme silti hyvät vanhemmat lapsillemme, ja Jontte rakentaa taloa naapuriin.
– Sinkku on hirveä sana, vietän nyt itsellistä, onnellista elämää, Satu sanoi.
Saana Akiola kiertueelle
– Teemme syksyllä uuden kiertueen Tanssii tähtien kanssa -opettajien kanssa, sillä edelliset näytökset oli myyty loppuun, iloitsi Saana Akiola.
Nina Mikkonen laihdutti
– Suurin pudottaja oli hieno kokemus, laihduin kaksinumeroisen luvun. En jaksa enää syödä niin paljon kuin ennen, koska vatsalaukkuni on kutistunut, riemuitsi Nina Mikkonen.
Sami Saikkonen muuttaa Lontooseen
Ohjaaja-lentäjä Sami Saikkonen muuttaa vuodeksi Lontooseen vaimonsa Sonjan kanssa.
– Sonja menee opiskelemaan näyttelemistä, ja minä menen sinne keittämään munia ja laittamaan aamiaista, Sami nauroi.
Karoliina Kallio opettelee vuoroviikkovanhemman arkea
Laulaja Karoliina Kallio erosi keväällä viisivuotiaan lapsensa isästä ja opettelee parhaillaan vuoroviikkovanhemmuuteen.
– Jäin asumaan vanhaan asuntoomme. Päiväkoti pysyy samana.